XVI Inauguracja Roku Akademickiego 2017-2018

W dniu 14.10.2017r w Warszawskiej Szkole Wyższej z siedzibą w Otwocku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018. Uroczystość otworzył i poprowadził Rektor Uczelni prof. dr hab. Józef Szabłowski. Inauguracja rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, a następnie Rektor przywitał zebranych gości, wykładowców i studentów.  Prof dr hab. Józef Szabłowski powitał zaproszonych gości: Pana Jerzego Bujoka zastępcę dyrektora generalnego Krajowej Izby Gospodarczej, Pana Krzysztofa Boczarskiego członka zarządu Powiatu Otwockiego, Pana Marka Leśkiewicza radnego Miasta Otwocka, Panią Teresę Adamczyk-Pawluczuk dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku, Panią Reginę Morawską -Stec prezesa Uniwersytetu III Wieku w Otwocku, Panią Sabinę Rylską dyrektora Liceum Katolickiego w Otwocku, Panią Annę Bielińską dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku oraz Panią Annę Kwaśniewską dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku, wykładowców i studentów. Rektor uczelni uroczyście wręczył dyplomy z wyróżnieniem trzem absolwentkom uczelni Pani Joannie Jakubiuk, Pani Dorocie Piekut i Pani Iwonie Osiak. Rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów I roku studiów. Wykład inauguracyjny nt: „Produkt krajowy jako miernik rozwoju gospodarczego” wygłosił prof. dr hab. Adam Lipowski. Inaugurację zakończono odśpiewaniem Gaudeamus Igitur.