Informacja dla studentów i absolwentów kierunku Finanse i Rachunkowość.

Nasza uczelnie przystąpiła do programu uzyskania Certyfikatu Księgowego opracowanego przez Centrum Informacji Księgowej w Warszawie.

Dla naszych studentów i absolwentów kierunku Finanse i Rachunkowość posiadamy zapieczętowane kody umożliwiające dostęp do egzaminu próbnego, a następnie egzaminu głównego, zdanie którego otwiera możliwość otrzymania Certyfikatu Księgowego i wpis na elektroniczną listę księgowych oraz zakres egzaminu. Po odebraniu kodu należy zarejestrować się przy jego użyciu na stronie Termin ważności kodu upływa z dniem 26.11.2018r. o godz.23.50. https://www.cik.org.pl/dla-ksiegowych

Kody do odebrania w Dziekanacie Uczelni. Prosimy o bezpośrednie zgłaszanie się do pełnomocnika projektu pani Jolanty Ćwiek.

Projekt dla Szkół i Uczelni

Od października 2018 roku Centrum Informacji Księgowej rozpoczęło inicjatywę skierowaną do szkół policealnych oraz uczelni w ramach której zapewnia:

Bezpłatny egzamin w C.I.K. dla słuchaczy oraz studentów szkół i uczelni uczestniczących w inicjatywie

Uzyskanie Certyfikatu Księgowego C.I.K. przez słuchaczy oraz studentów na preferencyjnych warunkach

Lepszy start na rynku pracy dla słuchaczy oraz studentów, którzy uzyskają Certyfikat Księgowy C.I.K.

Uzyskanie statusu partnera Centrum Informacji Księgowej dla szkół i uczelni uczestniczących w inicjatywie.

O certyfikacie.

Certyfikat Księgowy C.I.K. rozpoczął być wydawany po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku i jest potwierdzeniem posiadania niezbędnej wiedzy merytorycznej, pozwalającej świadczyć usługi księgowe na najwyższym poziomie. Certyfikat otrzymują osoby, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu, którego zakres określony został przez Ministerstwo Finansów przed deregulacją.

Osoby posiadające Certyfikat Księgowy C.I.K.powinny posiadać wiedzę z zakresu wskazanego przez MF, dla osób ubiegających się o Certyfikat Księgowy.

Wszelkie dane dostępne na stronie CIK